Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše tělo

Ano je to tak, přidala jsem kousek další teorie, pro mě je to zaujímavé, ale já byla vždycky jiná. Přijde mi dobré zaujímat se o to jaké funkce v našem těle probíhají a z čeho se skládáme. Ono je fajn dozvědět se kdy a co můžeme jíst a hlavně, že můžeme jíst. Ale jsou jisté věci a chvíle, kdy něco nejde a lidi pak už nezaujímá proč. U lékaře se dozví, že mají vysoký krevní tlak popřípadě i cukrovku a poslouchají co jim sdělí lékař, nechci nabádat, že co řekne lékař není správně. NIKOLI! Studovali několik let na to, aby mohli vykonávat svoji praxi, ale řekněme tomu, že moderní medicína potřebuje pacienty. Stačí se zamyslet nebo sledovat články ohledně vývoju nových léků a když ne, tak vezmou jeden starý lék přejmenují ho a zdraží. Takhle se dělá marketing, takhle se léčí, neodbourává se příčina jen se potlačují příznaky, aby se člověk stal závislákem na farmaceutickém průmyslu. 

A přitom je to všechno tak snadné, naučit se správně a dobře jíst a zjistit co se v našem těle děje, když sníme rohlík nebo maso. A můžu vám říct, že než vznikla farmacie jako taková, opravdu doktoři léčili jídlem. 

Jako příklad vám dám cukrovku - to jak víte, je onemocnění při kterém nemůžete jíst sacharidy, protože tělo je neumí zpracovat. Stalo se imunní a nevyplavuje inzulín, který to tělo při zpracovaní sacharidů potřebuje. Člověk s touto diagnozou dostane inzulin nebo prášky, je jedno co to je výsledek je stejný. Najíte se jako vždy, zjistíte, že vám je divně, píchnete si inzulin a co se v těle neděje. Inzulín vezme ze ruku nějaký ten sacharid, zaklepe na buňku, která toho má dost a ten sacharid tam nacpe. Problém to neřeší, člověk dále jí jak je zvyklý pokud si teda nedá pozor a dávkování inzulinu se zvyšuje. Nebojte, o toto vás nemůžu připravit, protože je i spousta malých dětí co se s cukrovkou může narodit nebo ji i získat. A to vše jen nesprávnou stravou. 

 

Příspěvky

18. 3. 2018

Prvky v živých soustavách

/ Rubrika: Naše tělo / Komentářů: 0

Další článek teorie, vím že je to nuda, ale zaujímavější věci se připravují. Tohle je potřeba na pochopení, vyřeší to spoustu otázek nebo Vás to maličko donutí přemýšlet nad tím, co sníme a pokud ne, tak nevadí. Stále se dá zeptat. 

 
Celý příspěvek

11. 3. 2018

Přenosy v buňkách

/ Rubrika: Naše tělo / Komentářů: 0

Další kousek teorie o tom jak funguje naše tělo :) 

 
Celý příspěvek

27. 2. 2018

Nejmenší kousek v nás

/ Rubrika: Naše tělo / Komentářů: 0

Troška další teorie o našem těle. 

 
Celý příspěvek